Praca przedstawiciela handlowego

Ocena:
5/5

Praca przedstawiciela handlowego jest bardzo odpowiedzialna. Jego zadanie polega przede wszystkim na pozyskaniu nowych klientów dla przedsiębiorstwa, dla którego pracuje. Zadanie to nie jest może łatwe, ale na pewno możliwe do zrealizowania. Przedstawiciele handlowi w dużej mierze odpowiadają również za:

– pełną obsługę pozyskanych klientów,
– 
podpisywanie umów,

– realizowanie podpisanych umów,
– 
utrzymywanie dobrych relacji z klientami.

Nie da się ukryć, że zawód ten jest mobilny, dlatego przedstawiciele handlowi muszą lubić swoje obowiązki i wykonywać je z uśmiechem na ustach. Wtedy zyskuje się sympatię wśród poszczególnych osób i łatwiej można je do siebie przekonać. Specjaliści muszą więc posiadać prawo jazdy, aby móc swobodnie poruszać się samochodem od jednego klienta do drugiego.

0 %
skuteczności

Przedstawiciele handlowi – jakie muszą mieć cechy?

Przedstawiciel handlowy musi posiadać kilka podstawowych cech charakteru, dzięki czemu będzie zdobywał zaufanie wśród społeczeństwa. Mowa przede wszystkim o:

– wysokiej kulturze osobistej,
– sympatycznym podejściu do nowo poznanych osób,
– posiadaniu sporej wiedzy na temat oferty firmowej,
– otwartości,
– szczerości,
– uczciwości,
– punktualności,
– samoorganizacji.

Dzięki tym cechom codzienna praca przedstawiciela handlowego będzie jedynie czystą przyjemnością, więc warto pielęgnować w sobie takie cechy i rozwijać je na każdym kroku. Przedstawiciele handlowi mogą mieć też elastyczne godziny pracy, często do klienta można udać się przecież pod wieczór, aby dostosować się np. do jego obowiązków służbowych. Takim posunięciem zyska się jego sympatię i zwiększy się szanse na to, że wizyta zakończy się powodzeniem i podpisaniem ciekawej umowy pomiędzy obiema stronami. O swoich klientów z pewnością trzeba w tym zawodzie dbać. 

Za współpracę dziękujemy firmie NPROFIT, która zajmuje się wspieraniem naszych działań.

Kategorie: Handlowiec