Program dla handlowców

Ocena:
5/5

Prowadzisz przedsiębiorstwo, które sporą część swoich zarobków zawdzięcza pracy przedstawicieli handlowych? Chcesz zwiększyć efektywność pracy handlowców, jednocześnie pozytywnie wpływając na komfort ich pracy? Nie możesz więc przechodzić obojętnie obok świetnego narzędzia oferowanego przez IQ Solution – route.plus.

Przedstawiciel handlowy ma na swoich barkach sporo obowiązków, które nieraz wywierają na nim presję, a więc pracownik koniecznie musi posiadać odporność psychiczną na wiele niekorzystnych sytuacji, uwzględniając złe warunki na drodze, problematycznych klientów, szybką konieczność rozwiązywania problemów i wiele innych. Handlowiec większość czasu spędza poza swoim miejscem zamieszkania, ponieważ jego praca polega na podróżowaniu od jednego klienta, do następnego. Samodzielne planowanie trasy może być bardzo trudnym zajęciem, zwłaszcza biorąc pod uwagę zmienność warunków drogowych. Na szczęście powstało wyjątkowe narzędzie, które zajmie się planowaniem trasy za Twojego pracownika i wykona to zadanie doskonale, dzięki czemu Twoja firma zarobi więcej, a pracownikowi będzie pracowało się przyjemniej. 

Jak skorzystać z programu?

Żeby skorzystać z programu dla handlowców należy przede wszystkim uruchomić system przygotowany uprzednio przez specjalistów firmy. Następnie, będziesz musiał poświęcić odrobinę uwagi na stworzenie dokładnej bazy danych swoich klientów oraz pracowników. W celu ułatwienia wystarczy przygotować bazę w pliku Excel. Najważniejszymi elementami bazy danych będą adresy oraz atrybuty biznesowe, wskazówki odnośnie konkretnych klientów itd. Kiedy dane zostaną wczytane do systemu, będziesz w stanie przystąpić do konfiguracji. W tym kroku określisz między innymi to, ile godzin dziennie pracownik ma poświęcić na pracę. 

Za pomocą geokodowania, opartego na wcześniej wprowadzonych adresach będziesz w stanie stworzyć mapę dla swojego handlowca, która będzie najbardziej optymalna, tj. wzięty pod uwagę będzie ruch na drodze, odległość między klientami itd. Dla przykładu – kiedy zatrudniasz wielu handlowców i na terenie działań jednego z nich występują liczne korki, natomiast przedstawiciel handlowy z pobliskiego obszaru ma więcej „luzu” – wtedy to on przejmie jakiegoś klienta, a więc wszystkie osoby zostaną odwiedzone przez Twoich pracowników według określonego planu. 

Będziesz w stanie dokładnie określić obszary pracy swoich handlowców, ale też zyskasz możliwość dowolnego modyfikowania ich. Co więcej, będziesz również otrzymywać dokładne raporty, które pozwolą Ci skontrolować i ocenić efekty działań swoich pracowników. Owe raporty będą do Ciebie dostarczane każdego dnia, dlatego będziesz mógł wdrożyć różne działania, które jeszcze bardziej zwiększą skuteczność działu przedstawicieli handlowych. Będziesz mieć także dostęp do lokalizacji swoich pracowników poprzez dane z GPS.

Program dla handlowców to niesamowita okazja do zwiększenia wydajności swojej firmy. Ponadto, ceny za usługę wahają się między 20-100 złotych za miesiąc, a więc nie jest to dużo biorąc pod uwagę efekty. Co więcej, narzędzie pozwala na przetestowanie usługi demo, przez co przed ostatecznym skorzystaniem z oferty przekonasz się, na czym polega działanie route.plus.

Marcin, lat 32
Dyrektor sprzedaży
Kategorie: Route.plus